OLVASD EL A TANANYAGOT ÉS NÉZD MEG A KÉPEKET!
A BIZÁNCI BIRODALOM
Tanultuk, hogy 395-ben a Római Birodalom két részre oszlott. A Nyugatrómai-Birodalom 476-ban megszűnt, azonban a Keletrómai Birodalom még ezer évig létezett. A Keletrómai Birodalmat nevezzük más néven Bizánci Birodalomnak is. Fővárosa Konstantinápoly volt, amelyet Bizáncnak is neveztek. Innen ered a birodalom neve.
Bizánci mozaik, és Bizánc térképe
A Bizánci Birodalom legjelentősebb császára I. Jusztiniánusz volt. Sok új terültet meghódított, megerősítette a hatalmát, új törvénykönyvet adott ki, és megépítette a hatalmas Hagia Sophia nevű templomot.
I. Jusztiniánusz és a Hagia Sphia nevű templom.
A Bizánci Birodalomban is keresztények éltek. A bizánci, keleti kereszténység azonban különbözött a nyugati, római kereszténységtől. A különbségek 1054-ben oda vezettek, hogy a kereszténység szétvált nyugati és keleti kereszténységre.
A keleti és a nyugati egyház vezetője:
A Bizánci Birodalom folyton háborúkat folytatott a szomszédai ellen. Végül 1453-ban a törökök elfoglalták Konstantinápolyt, ezzel megszűnt a Bizánci Birodalom.
Konstantinápoly ostroma 1453-ban
MÁSOLD LE A JEGYZETET!
A Bizánci Birodalom
A Nyugatrómai Birodalom megszűnése után a Keletrómai Birodalom, vagyis a Bizánci Birodalom tovább létezett. Fővárosa Konstantinápoly volt. Legjelentősebb császára I. Jusztiniánusz volt. A bizánci, keleti kereszténység sokban különbözött a nyugati kereszténységtől, végül 1054-ben a kereszténység szétszakadt keleti és nyugati kereszténységre. Bizánc 1453-ban szűnt meg, miután a törökök elfoglalták Konstantinápolyt.